Przekaż nam 1% podatku!

List rodziców Bartka:

 

Nasz syn Bartuś ma już 10 lat. Jest dzieckiem z zespołem Downa.

Nasz syn jest pełnym życia i radości dzieckiem, które wspieramy w codziennym życiu i pomagamy pokonać trudności w najprostszych czynnościach. Wymaga ciągłego wspomagania rozwoju właściwie we wszystkich dziedzinach życia.

Dzięki terapii logopedycznej Bartek mówi, buduje coraz dłuższe zdania, śpiewa, recytuje wiersze. Lepiej poznaje świat, komunikuje się z otoczeniem i rozwija relacje z innymi osobami.

Dzięki regularnej rehabilitacji ruchowej Bartek mając wiotkość mięśni i stawów lepiej się porusza, utrzymuje równowagę i rozwija sprawność manualną. Ortezy utrzymują stopy w prawidłowej pozycji, co ułatwia mu chodzenie.

Zajęcia integracji sensorycznej pomagają Bartkowi zapanować nad własnym ciałem oraz uczą odbierania różnych bodźców z otoczenia i zachowania równowagi.

Bartuś mając problemy z gryzieniem i połykaniem pokarmów musi chodzić do neurologopedy. Uczy się tam gryzienia i ma masaż, który odwrażliwia jego jamę ustną. Na razie wszystkie pokarmy podajemy mu zmielone w formie papki, ale wierzymy, że dzięki terapii zacznie normalnie gryźć i połykać pokarmy, że weźmie bułkę w rękę i ją zje.

Nasz synek potrzebuje też terapii psychologicznej, pedagogicznej i terapii ręki. Wszystkie umiejętności manualne, sprawnościowe i życiowe trzeba mu pomóc wypracować.

Bartek w tym roku był na trzech turnusach rehabilitacyjnych, które są ogromną dawką pomocy i powodują, że robi wielkie postępy w rozwoju.

Katarzyna i Ryszard rodzice Bartka

 

Nasze ulotki:
1_procent_glowna
1_procent_glowna